Dvě olympiády za půl roku? To bude nářez, říká předseda ČOV Kejval

25. května 2020

Herbert Slavík

Čtyři roky směřujete k nějakému cíli. Pracujete, organizujete, sháníte peníze. Když je cíl na dohled, bum a přibyl další rok cesty. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval teď minimalizuje ztráty, přemýšlí, z čeho se zaplatí dvoje olympijské hry těsně po sobě, a chystá kampaň pro nesportovce.

Co byste právě teď dělal, kdyby zůstala olympiáda v původním termínu?

Cestoval bych mezi Prahou a Tokiem. Kompletovali bychom finální přípravu olympiády v Tokiu pro naše sportovce, chystali bychom na místě Český dům, připravovali bychom olympijské festivaly v Praze, Brně a Ostravě. Další práci bych měl v roli předsedy marketingové komise Mezinárodního olympijského výboru.

Co by obnášela práce pro MOV?

Chystali bychom celý program pro partnery MOV, připravovali vše potřebné pro vysílací společnosti. Bylo by to pro mne zajímavé a velmi nabité období.

Co děláte teď?

Nic z toho, co jsem říkal. Snažíme se minimalizovat ztráty, domluvit se se všemi, kteří nám byli ochotni během her pomáhat, aby počkali a pomohli nám i za rok. A budeme také muset shánět další prostředky, protože část padla vniveč tím, že jsme přispívali na přípravu sportovců, která se samozřejmě bude muset odehrát znovu.

Co jste začal zařizovat jako první, když padlo definitivní rozhodnutí o posunu olympiády?

V té chvíli už se chystala přeprava kontejnerů s materiálem do Japonska. To jsme museli narychlo zrušit. Na to navázaly okamžitě kroky k zastavení všech výdajů, které bylo možné stopnout. Paralelně s tím jsme samozřejmě také komunikovali s našimi sportovci.

Jak sportovci přijali zprávu o odložení olympiády o rok?

Už nějakou dobu před definitivním rozhodnutím to k tomu směřovalo, takže nebyli překvapeni.

Pro některé české hvězdy mělo být letošní Tokio zakončením kariéry. Budou se třeba Barbora Špotáková nebo Ondřej Synek připravovat na olympiádu i za rok?

Podpořte Reportér sdílením článku